Фокусирајте се на вашиот онлајн бизнис а сè друго оставете ни го нам!

Овде ќе ги најдете најчесто поставуваните прашања што трговците не прашуваат. Дознајте повеќе за нашиот софтвер и што ги интересира другите продавачи.

Што е CloudCart?

Оpen SaaS платформата за онлајн тргување со повеќе алатки за маркетинг и готови интеграции за поголема продажба.

Може ли да започнам БЕСПЛАТНО?

ДА - Започнете го вашиот нов бизнис без почетна инвестиција со 30-дневен бесплатен тест и дури потоа изберете го вашиот план. Создадете онлајн продавница и испробајте ги нашите услуги сега.

Дали ми треба кредитна картичка за да се регистрирам?

НЕ - Започнете го вашиот нов бизнис без почетна инвестиција со 30-дневен бесплатен тест , без давање детали за вашата кредитна или дебитна картичка. Дури потоа изберете го вашиот план и внесете податоци на вашата картичка за користење на услугата.

За кој период се потпишува договор?

Нема договори во CloudCart - ние ви нудиме само месечни или годишни планови целосно по ваш избор. Можете во секое време да ја стартувате или запрете вашата онлајн продавница.

Дали ми треба хостинг?

НЕ - сите планови во CloudCart вклучуваат специјален хостинг за вашата онлајн продавница. Ние користиме Google Cloud Computing (истите машини што користете го Google за вашите услуги) за да ја одржувате на линија вашите онлајн продавница 99,98% од времето. Повеќе од 50 сервери низ целиот свет, се грижат за брзината на отварање на вашата продавница од каде било во светот.

Дали ми треба SSL сертификат?

ДА - ова е сертификат, кој обезбедува заштита на информациите, пренесени помеѓу клиентите и вашата продавница. Заеднички SSL сертификат е вклучен во цената на домен планот mystore.cloudcart.net. Ако ви треба SSL сертификат за вашиот сопствен домен, можете да контактирате со нас за да ви помогнеме.

Дали има такса за трансакција или инсталација?

НЕ - немаме никакви провизии за трансакции бидејќи веруваме во тоа дека на вашиот бизнис не му требаат повеќе партнери за да се намали вашиот профит. Немаме такси за инсталирање бидејќи сè е автоматско и не бара човечка интервенција која ќе ве чини екстра пари.

Може ли да префрлам се од мојата сегашна продавница?

ДА - можете да ги префрлите многу лесно и брзо вашите информации. Прво треба да ги преземете информациите од вашата моментална продавница, па тогаш да ги ставете го во CloudCart. Можете да префрлите производи, категории, клиенти и брендови. Ако имате потешкотии, не губете време и контактирајте не!

Дали ќе ми помогнете со поставките на продавницата?

ДА - CloudCart располага со експерти кои можат да ви помогнат во секој ваш чекор. Можете да го видите нашиот дел УСЛУГИ, во кој опишавме се што можеме да направиме за да ви помогнеме. Ние нудиме и личен асистент/консултант за сите оние кои ќе го изберат ENTERPRISE планот.

Како да изградам совршен дизајн за мојата продавница?

По ваш избор - преку нашиот визуелен конструктор или некој од нашите десет готови шаблони. Во случај на потешкотии, можеме да ви обезбедиме стручна помош од нашиот дизајнерски тим. Прочитајте во делот УСЛУГИ, горе во нашето главно мени.

Како ќе прифатам плаќања од моите клиенти?

По ваш избор - CloudCart нуди широк опсег од платежните системи кои ќе ви овозможат да примате плаќања од вашите клиенти. За Македонија можете да користите: Готовина при достава, Банкарски трансфер, CaSys, ePay, Virtual POS, PayPal.

Како ќе креирам товарни листови од моите клиенти?

Автоматски - Имаме изградено интеграции со сите поголеми курирски компании во Бугарија (Econt, Speedy, Rapido и DHL) кои ви дозволуваат за автоматско генерирање на товарен лист со само 1 клик од Контролна табла на продавницата.

Дали е можно да се користат маркетинг алатки без техничко знаење?

ДА - CloudCart ви нуди многу вградени апликации за маркетинг и рекламирање на вашата онлајн продавница што можете да ги стартирате со неколку кликања, без техничко знаење. Ние имаме интеграција со Facebook, Google Ads, Google Analytics, MailChimp и повеќе од 1100 апликации.

Може ли да го користам мојот постоечки домен?

ДА - вашата онлајн продавница може да се постави да го користи постоечки от домен што го поседувате или можете да купите нов од контролната табла на CloudCart.

Може ли да користам CloudCart на друг јазик?

ДА - Во моментов јазиците што ги поддржуваме се бугарски, англиски, македонски, германски, грчки, арапски, руски, француски. Ако не можете да го најдете јазикот што ве интересира, можете да ја преведете вашата страница од контролната табла.

Може ли да користам маркетинг алатки?

ДА - како клиент на CloudCart ќе можете да ги користите сите потребни маркетинг алатки кои ќе помогнат во развојот на вашата онлајн продавница.

Може ли да користам попуст?

ДА - CloudCart ви нуди попуст доколку изберете да платите за некој план за една / две години. Попустот може да достигне и до 50% од она што би плаќал месец за месец. Искористете ги предностите сега и заштедете!

Може ли да го променам мојот план?

ДА - планот што ќе го изберете можете да го промените во секое време и да се префрлите на повисока или пониска претплата. Како единствен исклучок е нашиот бесплатен Start UP план, кој по негово напуштање трговецот не може да се врати повторно не истиот.

Може ли да се откажам од CloudCart?

ДА - ако мислите дека оваа платформа не е погодна за вашиот бизнис, можете да се откажете во секое време.

Дали мојата продавница треба да биде подготвена за GDPR?

ДА - Регулативата за заштита на податоците (GDRP), која влезе во сила на 25.05.2018 година ги обврзува сите оператори со лични податоци на физички лица во земјите-членки на Европската унија да се усогласат со одредени принципи на собирање, обработка и складирање на информации за неговите корисници и клиенти. Инфраструктурата на CloudCart е усогласен со сите регулаторни барања на GDPR, така што да може безбедно да снима, управува и пренесува податоци на безбедна (шифрирана) околина.

Колку долго можам да ја користам мојата продавница БЕСПЛАТНО?

Започнете го вашиот нов бизнис без почетна инвестиција со 30-дневен бесплатен тест и дури потоа изберете го вашиот план. - Сепак, за да ве поканиме да бидете активни, има неколку мали, но, според наше мислење, фер услови поврзани со вашата активност. Имено: Доколку не сте влегле во административниот панел повеќе од еден месец, ќе го суспендираме пристапот до вашата продавница. Ако сте сериозни во вашата желба да продолжите да работите, после тоа можеме да закажеме состанок за да ви помогнеме да започнете побрзо.

Дали CloudCart има PCI Compliant сертификат?

ДА - CloudCart е сертифициран со PCI во согласност со највисокото ниво безбедност (Ниво 1). Тоа значи дека сите информации и вашите плаќања се целосно заштитени и можете да бидете целосно мирни за развој на вашиот бизнис на нашата платформа.

Бизнисот е во CloudCart,
и вие сте добредојдени!

Нашата онлајн продавница користи таканаречени колачиња Дознајте повеќе за нашата политика за приватност и нашата Политика за колачиња